Návody a instalace

V této kategorii budeme uveřejňovat podrobné foto a video-návody instalací a zprovoznění nejoblíbenějších fotopastí.

Instalace fotopastí na ochranu majetku je jednoduchý krok, kterému je ale potřeba věnovat pozornost. Jde totiž nejen o to, zda fotopast správně nastavíte, ale také například o to, kam ji umístíte. Pokud například fotopast bude na viditelném místě, je lepší ji ochránit proti odcizení nebo otevření.

Pokud budete chtít fotopast odborně nainstalovat, stačí nás kontaktovat.

1. výběr vhodného místa

Fotopast na zloděje má fungovat buď tak, že se o ni nežádoucí „host“ vůbec nedozví, nebo se k ní nebude moci dostat. Fotopast se proto dává:

  • buď do skrytého místa, kde se snadno přehledné,
  • nebo do výšky,
  • případně se ochrání pomocí skříňky proti odcizení. *

Anebo se použije vhodná kombinace uvedených postupů.

Zvláště při instalaci do výšky (nebo jinak nesnadno dostupných prostor) oceníte fotopasti Bunaty, které mají displej na přední straně a díky laserovému ukazovátku jednoduše vyberete prostor, který mají snímat.

2. Správné nastavení fotopasti (a monitorovaných prostor)

Přestože fotopasti jsou jednoduché produkty, může větší výběr možnosti nastavení zapříčinit, že je nesprávně použijete. Nejde ani tak o to, že by fotopast nesnímala, ale třeba o to, že nastavíte delší snímání videa namísto kratších sekvencí nebo pořizování snímů, což zapříčiní rychlejší vybití baterií…

Nejlepší řešením je nastavit fotopast podle návodu (opět nastavíte oceníte produkty značky Bunaty s českým menu) a následně vyzkoušet, jaký typ záznamů pořizuje (a zda jsou v pořádku). Samozřejmě u fotopastí v méně dostupných místech je to složitější, proto vám musíme doporučit instalaci rovnou od odborníka.

Nezapomeňte důkladně prostudovat návod produktu a vycházejte z uvedených informací. Dále je nutné brát v úvahu to, jaká je výdrž baterií, které do fotopasti vložíte. V návaznosti na to je potřeb vhodně fotopast nastavit podle toho, jak často ji budete kontrolovat a udržovat.

3. Doplňky vám pomohou

Nemáte možnost jednou za několik měsíců past udržovat? Máte obavu z její krádeže? Jak jsme uvedli u prvního bodu, velmi vítanými pomocníky mohou být doplňky. Ty jsme rozebrali na samostatné stránce.

V případě, že fotopast dáte na místo, kde by ji zloděj či vandal mohl odhalit (nebo je rovnou dobře viditelná, např. na sloupu), je dobré ji ochránit speciální skříní proti odcizení. Ta má otvory, kterými se dá protáhnout řetěz či lanový zámek.

Dalším skvělým pomocníkem je solární panel pro fotopast.

Nejdůležitější informace z článku

Instalace fotopastí Návod: Volba vhodného místa, skrytí fotopasti, instalace do výšky, ochrana proti odcizení
Správné nastavení fotopasti Rada: Nastavit podle návodu, testovat funkčnost, vycházet z informací o výdrži baterií
Doplňky Tipy: Speciální skříň pro ochranu proti odcizení, solární panel pro dobíjení
Jak vybrat fotopast? Rada: Konzultovat s odborným prodejcem, možnost profesionální instalace

Komentáře: 36 055


    Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 34603547 bytes) in /www/doc/www.fotopastnazlodeje.cz/www/wp-includes/class-walker-comment.php on line 186