Bělozubky v zimě: Jak přežívají v mrazivých podmínkách

Chraň se svými oblíbenými bělozubkami před mrazem! Jak ale dokážou tyto milé tvorečky přežít v extrémních zimních podmínkách? V našem článku se podíváme na jejich úchvatnou adaptaci na chlad a životní styl v této obtížné době. Zjistíte, jak se bělozubky přizpůsobují, aby ušetřily energii a udržely teplo. Prozkoumáme také, jak se vyrovnávají s nedostatkem potravy a jak se chrání před chladem s hustým kožichem a schopností termoregulace. Přežití v zimě není pro bělozubky jednoduché, ale jejich ohromující přizpůsobivost nám poskytuje jedinečný pohled na zvířecí svět. Přečtěte si náš článek a zjistěte víc!

A close-up of a white-tailed deer covered in a thick coat of fur, braving the winter cold with its adorable antlers.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Adaptace na zimní prostředí

Bělozubky v zimě: Jak přežívají v mrazivých podmínkách? Tato otázka si klade mnoho lidí, kteří jsou fascinováni tím, jak zvláštním způsobem se dokážou tito malí tvorové přizpůsobit ledovým teplotám.

Bělozubky mají úžasnou schopnost adaptovat se na zimní prostředí. Jako první se mění ve stravě a životním stylu. Když teploty klesnou, jejich potrava se stává omezenější a musí se přizpůsobit nedostatku dostupného jídla. Redukují svoji aktivitu, aby ušetřily energii a přežily dlouhé období nedostatku potravy.

Fyzické přizpůsobení je další důležitou součástí adaptace bělozubek na zimní prostředí. V těchto extrémních podmínkách se musí vyrovnávat s hrůzami mražení a zvládat chůzi po kluzkém povrchu. Mají schopnost se vznášet na ledě, díky které dokážou překonávat překážky a získat přístup k potenciálnímu zdroji potravy.

Stav spánku je také nedílnou součástí adaptace bělozubek na zimní prostředí. Pro přežití v těchto mrazivých podmínkách používají dvě strategie. Jednou z nich je zimní hibernace, kdy bělozubky usínají na dlouhé období a šetří energii. Druhou strategií je dlouhý spánek, kdy se stáhnou do svých úkrytů a spí až 20 hodin denně.

Ochrana před chladem je dalším klíčovým faktorem v adaptaci bělozubek na zimní prostředí. Hustý kožich, složený z dlouhých bílých chlupů, jim zajišťuje izolaci před zimou. Kromě toho mají také schopnost termoregulace, což znamená, že dokážou udržovat svou tělesnou teplotu stabilní i v extrémně nízkých teplotách.

Přizpůsobení se nedostatku potravy je další důležitou součástí adaptace bělozubek na zimní prostředí. Když je jejich běžný zdroj potravy nedostupný, musí se vydat na hledání zásob, které jim zajistí přežití. Tato hledání jsou často velmi náročná a vyžadují od nich vytrvalost a bystrost.

Bělozubky v zimě ukazují svou úžasnou přizpůsobivost a odolnost vůči mrazivým podmínkám. Jejich schopnost změnit stravu a životní styl, fyzické přizpůsobení, stavy spánku, ochrana před chladem a přizpůsobení se nedostatku potravy jsou pro ně klíčové v přežívání v těchto extrémních podmínkách.

Změny ve stravě a životním stylu

Bělozubky jsou přizpůsobivé tvorové a dokáží se skvěle adaptovat na extrémní zimní podmínky. Jedním z hlavních faktorů, který jim umožňuje přežít, je změna ve stravě a životním stylu.

Lasice: Život v extrémních podmínkách zachycený fotopastmi

Jakmile nastane zima, bělozubky přejdou na jinou stravu než v letních měsících. V přírodě je potrava omezená a mnoho běžných zdrojů potravy, jako jsou hmyz a bobule, není dostupných. Proto se bělozubky přizpůsobí a začnou vyhledávat potravu bohatou na tuky a kalorie.

Přes chladnou zimu se bělozubky přestanou pohybovat rychle a šetří energii. Lasice: Život v extrémních podmínkách zachycený fotopastmi ukazuje, jak bělozubky využívají chytrost a rafinovanost při lovu. Pohybují se pomalu a šetří energii, čímž minimalizují ztrátu tělesného tepla.

Bělozubky také upravují svůj životní styl ve prospěch tepelné regulace. Zabraňují úniku tepla z těla tím, že často přespávají nebo tráví většinu času v úkrytech. Vedle toho zvýší hustotu svého kožichu, aby lépe izolovaly tělo. To jim poskytuje ochranu před chladem a zároveň minimalizuje tepelnou ztrátu.

Lasice: Život v extrémních podmínkách zachycený fotopastmi objevuje, jak bělozubky hledají potravu i v extrémně nepříznivých podmínkách. Tím, že se zaměřují na potravu, která je dostupná i v zimě, se dokážou udržet při síle a přežít v extrémních podmínkách.

V přehlídce tuhé zimy si bělozubky dokonale přizpůsobují svou stravu a životní styl. Díky svým adaptivním schopnostem přežívají i za nejtěžších podmínek a udržují se v kondici až do příchodu jara.

Úspora energie

Bělozubky jsou mistři v přežívání v mrazivých podmínkách zimy a jedním z jejich klíčových triků je úspora energie. V období chladných teplot se totiž snaží minimalizovat svou energetickou spotřebu a přežít pouze s nezbytnými rezervami.

Jedním z hlavních způsobů, jak bělozubky šetří energii v zimě, je snížení své aktivity. Vzdáleně připomínají lenochody, kteří se pohybují velmi pomalu a s minimálním úsilím. Většinu dne tráví spánkem nebo odpočinkem, aby co nejvíce šetřily své zásoby energie.

Navíc si ve zimě mění svůj životní styl a stravu. Potrava je v zimě omezená a bělozubky se proto musí spoléhat na své tělesné zásoby a přežít s minimem jídla. Snížená konzumace potravy jim pomáhá minimalizovat energetickou potřebu a vydržet až do jara, kdy se opět otepluje a potrava je dostupnější.

Bělozubky vynikají i ve své schopnosti termoregulace, což jim také umožňuje šetřit energii. Hustý kožich jim poskytuje dokonalou izolaci proti chladu a udržuje jejich tělesnou teplotu stabilní. Díky tomu nemusí míňat energii na ohřev těla a mohou se soustředit na základní životní funkce, jako je například dýchání a cirkulace krve.

Úspora energie je klíčovým faktorem pro přežití bělozubek v mrazivých podmínkách zimy. Díky své schopnosti minimalizovat svoji aktivitu, měnit svůj životní styl a využívat účinné mechanismy termoregulace jsou schopny přežít i v extrémních podmínkách a čekat na příchod jara, kdy jim bude opět k dispozici více potravy.

Nejdůležitější informace z článku

Adaptace na zimní prostředí Bělozubky se přizpůsobují změnám ve stravě, snižují aktivitu k úspoře energie, a fyzicky se přizpůsobují extrémním podmínkám.
Úspora energie Bělozubky šetří energii snižováním aktivity, změnou životního stylu a využitím termoregulace.
Fyzické přizpůsobení Bělozubky zvládají hrůzy mražení s hustým kožichem, schopností vznášet se na ledě a stavem spánku.
Stav spánku Bělozubky vstupují do zimní hibernace nebo prodlužují svůj spánek k úspoře energie a zotavení.
Ochrana před chladem Bělozubky využívají hustý kožich, termoregulaci a speciální ochranné mechanismy k ochraně před mrazivým chladem.
Přizpůsobení se nedostatku potravy Bělozubky hledají zásoby potravy, snižují aktivitu a jsou schopny vytrvat i v období nedostatku potravy.

Fyzické přizpůsobení


Bělozubky jsou neuvěřitelně zdatné tvory, kteří se dokáží perfektně přizpůsobit mrazivým podmínkám zimy. Fyzické adaptace jim umožňují přežít i v nejnáročnějších situacích.

Hrůzy mražení jsou pro lasice v noční divočině úplně běžnou záležitostí. Jejich hustý kožich a vhodné tukové vrstvy udržují jejich tělo v dobrém teplotním stavu i v extrémním mrazu. Navíc, lasice jsou mistři v konzervaci tepla a energie: v zimě se jejich metabolismus zpomaluje, což jim umožňuje šetřit drahocennou energii.

Další zajímavou fyzickou adaptací, kterou lasice využívají, je schopnost se vznášet na ledě. Jejich tlapy jsou zakončeny speciální klouby, které jim umožňují pohyb přes zmrzlou půdu i vůbec se na ní udržet. To jim přináší výhodu při lovu potravy v zasněženém prostředí.

Zimní přizpůsobení zahrnuje také stav spánku bělozubek. Jedním z nich je zimní hibernace. Lasice se uchylují k této taktice, když se jejich potrava stane vzácnou. Během zimní hibernace se jejich metabolismus výrazně zpomaluje a spousta energie se tak šetří.

Kromě hibernace také lasice prodlužují svůj spánek. Dlouhý spánek pomáhá zachovat jejich energii a udržet si tělo v dobrém kondici pro přežití během zimních měsíců.

Celé tajemství fyzického přizpůsobení lasic v noční divočině je fascinující a neuvěřitelně složité. Příroda je plná úžasných reakcí na proměnlivé podmínky. Lasice jsou jen jedním z mnoha příkladů úspěšné adaptace na mrazivé zimy. V další části se podíváme na jejich ochranu před chladem a přizpůsobení se nedostatku potravy.

Hrůzy mražení

Bělozubky jsou skutečnými mistři přežívání v extrémních podmínkách zimy. Jednou z jejich největších výzev je setrvání v mrazivém prostředí, které požaduje specifické přizpůsobení jejich těla. V této části se podíváme na to, jak bělozubky dokážou čelit hrůzám mražení.

Mnoho živočichů by se v mrazivých podmínkách zakuckalo a čekalo na teplejší časy, ale bělozubky mají jedinečný mechanismus ochrany proti chladu. Jejich srst tvoří hustý kožich, pod kterým mají tukovou vrstvu, jež jim poskytuje izolaci. Tato vrstva je schopna udržovat stálou tělesnou teplotu, i když venkovní teploty klesají hluboko pod nulu.

Další fascinující adaptací bělozubek je schopnost vznášení se na ledě. Díky specifické stavbě jejich tlapek a hřbetní ploutve mají tyto roztomilé tvory schopnost klouzavě se pohybovat po ledových plochách. To jim umožňuje získávat potravu i v zimě, kdy je hladová doba. Představte si, jak malé zvířátko s takovou lehkostí klouže po ledu!

Ačkoli tyto žluťoučké stvořeníčka jsou odhodlané a přizpůsobivé, musí čelit ještě jedné hrůze mražení – extrémně nízkým teplotám. Proto přichází na řadu změna jejich obvyklého stavu spánku. Bělozubky se dokáží v zimě přepnout do zimní hibernace, kdy svou aktivitu značně snižují a spí v úkrytu. To jim pomáhá šetřit energii a chránit se před nebezpečnými chladovými vlivy. Tehdy mohou zůstat v tomto stavu i několik týdnů.

Hrůzy mražení jsou pro bělozubky výzvou, ale díky jejich adaptacím a přizpůsobení se jim daří přežít i v nejtěžších mrazivech. Je fascinující sledovat, jakými způsoby dokážou tyto roztomilé zvířátka využívat své schopnosti, aby přečkaly tuhou zimu a znovu se probudily k životu při přicházejícím jarním slunci.

2 - A cute arctic fox effortlessly gliding on the frozen river, showcasing its amazing adaptation to the freezing temperatures. Nikon D850 with 70-200mm lens.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Vznášení se na ledě

Bělozubky jsou mistři v přežívání v extrémních zimních podmínkách, a to včetně období, kdy je voda pokrytá ledem. Jednou z jejich úžasných schopností je schopnost se vznášet na ledové hladině. Tato adaptace jim umožňuje hledat potravu a přesouvat se na další lokalitu bez větší námahy.

Vznášení se na ledě je umožněno díky několika fyziologickým adaptacím, které mají bělozubky vyvinuty. Jejich packy jsou vybavené speciálními chloupky, které jim poskytují vynikající přilnavost na kluzké ledové ploše. Tyto chloupky tvoří jakousi protiskluzovou vrstvu, díky které zůstávají pevně na ledě.

Bělozubky také mají na svých nohách membrány, které jim umožňují rozšířit plochu, kterou kladou na led. Tím zvyšují tlak a snižují riziko sklouznutí. Díky této schopnosti dokáží bělozubky rychle běhat a přeskakovat z jednoho ledového bloku na druhý, aniž by se propadly mezi praskliny.

Další zajímavou adaptací je zkrácení pažní kosti, což jim poskytuje lepší manévrovatelnost na ledě. Tímto způsobem dokážou bělozubky rychle reagovat na změny okolního prostředí a vyhnout se případným nebezpečím.

Tato fascinující schopnost bělozubek vznášet se na ledě je jedním z příkladů, jak se živočichové dokáží dokonale přizpůsobit mrazivým zimním podmínkám. Díky ní se dokážou pohybovat na místech, na kterých by jiní živočichové uvázli nebo sklouzli.

A close-up of a polar bear effortlessly gliding on the frozen ice, showcasing its incredible adaptation to the icy winter conditions. Nikon D850 with 70-200mm lens.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Stav spánku


Bělozubky mají ve zimě velmi specifický stav spánku, který jim pomáhá přežít v mrazivých podmínkách. Tento stav, zvaný zimní hibernace, je pro ně nezbytný. Bělozubky se připravují na tuto období již v létě, kdy shromažďují dostatek tuku a energetických zásob. Ve chvíli, kdy teploty klesnou pod určitou mez, začnou se připravovat na spánek.

Během zimní hibernace se jejich metabolismus zpomaluje a tělesná teplota klesá. Bělozubky se ukládají do důmyslných nor, kde se zavrtávají v hlíně nebo sněhu. Během této doby spí a téměř se nehýbou. Jejich srdeční tep se snižuje a dech se zpomaluje. Tím šetří cennou energii, kterou by jinak potřebovaly na udržení tělesné teploty.

Bělozubky dokážou dlouhodobě spát až několik měsíců, v závislosti na podmínkách. Během spánku je jejich tělo chráněno před extrémními teplotami a ztrátou energie. Když se blíží jaro a teploty začínají stoupat, bělozubky opět probouzejí ze spánku a vrací se do svého normálního života.

Zimní hibernace

Bělozubky jsou jedinecné tvory, které se dokážou perfektně přizpůsobit mrazivým zimním podmínkám. Jedním z jejich nejúžasnějších přežitkových mechanismů je zimní hibernace.

Během zimní hibernace bělozubky zasypávají své tělo a zpomalují svoje metabolické procesy. To jim umožňuje přežít dlouhé období nedostatku potravy a extrémních teplot. Bělozubky hibernují ve svých norách nebo v úkrytech pod zemí.

Během zimní hibernace bělozubky si snižují svou tělesnou teplotu, srdeční frekvenci a dýchací rytmus. Tyto procesy dramaticky snižují jejich energetické nároky. Aby si vytvořily energii, kterou potřebují pro přežití, spoléhají na tukové zásoby nahromaděné během léta.

Během této doby jsou bělozubky extrémně citlivé na vnější podněty, a proto svou hibernaci prodlužují, dokud teploty nezačnou stoupat. Tím zabraňují probuzení příliš brzy a nedostatečně nachystanému organismu. Jejich tělo je navozováno přechodnými časně jarními dny a zahájením období hojné potravy.

Bělozubky jsou opravdu fascinující tvorové a jejich zimní hibernace je jedním z nejzajímavějších přežitkových mechanismů, které můžeme pozorovat v přírodě.

A peaceful scene of a hibernating arctic fox buried under a blanket of snow, showcasing its incredible survival adaptations. Nikon D850 with 70-200mm lens. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Dlouhý spánek

Bělozubky se ve zimním období přizpůsobují mrazivým podmínkám pomocí dlouhých období spánku. Tento spánek jim umožňuje přežít, když se většina jejich obvyklé potravy skrývá pod vrstvou sněhu.

Jejich spánek se v zimě prodlužuje na mnoho hodin až dní, což je způsobeno různými faktory. Jedním z nich je nedostatek potravy a energie, kterou by museli bělozubky vynakládat na pohyb a lov. Dlouhý spánek jim umožňuje šetřit energii a přečkat těžké podmínky bez většího utrpení.

Během tohoto spánku bělozubky snižují svou teplotu těla, což také přispívá k úspoře energie. Mezi spánkem využívají speciální techniku, kdy vstupují do stavu zvaného zimní hibernace. To je stav zpomaleného metabolismu, díky kterému dokáží přežít bez potravy po delší dobu. V tomto stavu jejich dech a srdeční tep přímoře a jejich tělo se téměř neohřívá. Tato adaptace jim pomáhá nejen šetřit energii, ale také jim prodlužuje životnost.

Díky své schopnosti adaptovat se na zimní prostředí a přežít díky dlouhému spánku, jsou bělozubky úspěšní živočichové i v těch nejtvrdších mrazivých podmínkách. Jejich přizpůsobení na nedostatek potravy, snižování aktivity a úsporu energie prostřednictvím dlouhého spánku jim umožňuje přežít a připravit se na nadcházející jarní období.

Ochrana před chladem

Bělozubky mají unikátní mechanismy, které jim pomáhají přežít v extrémně mrazivých podmínkách. Jejich hustý kožich je první obranou proti chladu. Tento kožich je tvořen jemnou srstí, která udržuje teplo těla a zabraňuje pronikání zimního větru. Kromě toho mají bělozubky i tlustou vrstvu podkoží, která poskytuje další izolaci.

Dalším způsobem ochrany před chladem je termoregulace. Bělozubky mají schopnost řídit svou tělesnou teplotu. Pokud je venku velmi chladno, jejich metabolismus zpomalí, což znamená, že spálí méně energie a udržují si tak teplo. Když je zima, bělozubky se schovávají v svých norách, které jim pomáhají udržet stabilní teplotu.

Když je některá část jejich těla přímo vystavena mrazivému vzduchu, bělozubky používají i další metodu ochrany – vydávání malého množství tepla. Tímto způsobem dokáží udržet své nohy a uši v relativně teplejších podmínkách, což jim pomáhá zabránit omrzlinám a podchladnutí.

Bělozubky jsou skvělé příklady přizpůsobení životu v extrémních podmínkách. Jejich schopnost se bránit chladu a udržet si teplo je zcela úžasná. To nám ukazuje, jak dokáže příroda najít neuvěřitelné způsoby, jak se vypořádat s nepříznivými klimatickými podmínkami.

Hustý kožich

Bělozubky jsou zvířata, která dokáží v zimě přežívat díky svému hustému kožichu. Tento kožich je přizpůsoben speciálním podmínkám, které jim sněhová krajina přináší.

Jedním z hlavních důvodů, proč má bělozubka tak hustý kožich, je ochrana před chladem. Ten jim dodává teplo a udržuje je v teplotě, kterou potřebují k přežití. Kožich je složen z mnoha vrstev blanokůže, které jsou velmi hustě uložené. Díky tomu se do jejich srsti nedostává vlhkost a sníh, které by mohly ochladit jejich tělo.

Navíc, bělozubky mají husté kožichy i na labkách a na tlapičkách. Tento kožich funguje jako přírodní ochrana před mrazem a zabraňuje jim vklouznutí na kluzkém povrchu. Díky tomu jsou schopny se snadno pohybovat po sněhu a ledu, aniž by se podklouzávaly či klouzaly.

Je zajímavé, že hustý kožich není pouze zimní záležitostí. Bělozubky mají husté a teplé srstí i v létě, což jim pomáhá udržovat si stálou teplotu těla. Tento kožich je také barevně přizpůsoben jejich okolí, což jim umožňuje v přírodě skvěle splývat s okolní krajinou a chránit se před predátory.

Hustý kožich je pro bělozubky klíčovým faktorem přežití v zimě. Díky němu jsou schopny udržovat si tělesnou teplotu a snadno se pohybovat ve sněhu a na ledu.

A photo of a white-tailed deer with a thick coat of fur, showcasing its amazing winter adaptation.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Termoregulace

Termoregulace je klíčovým faktorem pro přežití bělozubek v mrazivých podmínkách zimy. Tyto malé savci mají úžasnou schopnost udržovat konstantní tělesnou teplotu, a to i v extrémně nízkých teplotách.

Bělozubky mají hustou srst, která slouží jako vynikající izolace proti studenému počasí. Jejich bílý kožich navíc neodráží jen světlo, ale také teplo, což jim pomáhá udržet teplo těla. Tento výjimečný přizpůsobivý mechanismus jim umožňuje zůstat v teple i v nehostinných podmínkách zimy.

Bělozubky rovněž dokážou regulovat svou tělesnou teplotu pomocí termoregulace. Když je mrazivě, přidávají na rychlost metabolismu, což jim pomáhá udržet si teplo. Naopak, když je teplé počasí, mohou snížit svůj metabolismus a ušetřit energii.

Dalším způsobem, jak se bělozubky přizpůsobují chladu, je skupinové spaní. Když bělozubky spí ve velkých skupinách, jejich těla vyzařují teplo, které pomáhá udržet teplotu v jejich úkrytu.

V případě extrémně chladných podmínek mohou bělozubky vstoupit do stavu zvaného zimní hibernace. Během tohoto období jejich metabolismus zpomaluje a svalová aktivita se snižuje, což jim pomáhá šetřit energii a přežít dlouhé zimní měsíce.

Všechny tyto přizpůsobivé strategie v oblasti termoregulace umožňují bělozubkům přežít extrémně nízké teploty, které by mnohé jiné živočichy zabilo. Jejich schopnost udržovat konstantní tělesnou teplotu a teplotu svého úkrytu je zásadní pro jejich přežití v mrazivých podmínkách zimy.

Přizpůsobení se nedostatku potravy

Bělozubky si dokážou dobře poradit i v případě nedostatku potravy v zimních měsících. Jsou schopny se přizpůsobit a efektivně využít zdroje energie, které mají k dispozici.

Jedním ze způsobů, jak bělozubky zvládají období nedostatku potravy, je hledání zásob. Před zimou si vytvoří zásoby potravy, které ukládají na různých místech. Dokážou si pamatovat, kde jsou uložené zásoby a během zimy se k nim vracejí.

Dalším přizpůsobením je snížení aktivity. Bělozubky v zimě přecházejí do stavu, kdy snižují svou aktivitu a šetří energii. V případě nedostatku potravy se dokážou přizpůsobit a využívat energii co nejefektivněji.

Bělozubky jsou tedy mistři v adaptaci na nedostatek potravy v chladném období. Jejich schopnost hledat zásoby a snižovat aktivitu jim umožňuje přežít i v nehostinných podmínkách.

Hledání zásob

Bělozubky, jakožto malé hlodavce, mají přirozenou potřebu sníst denně alespoň čtvrtinu své hmotnosti. V zimě však není snadné nalézt potravu, jelikož sníh přikrývá většinu zdrojů potravy, jako jsou semena, kořínky, tráva či bobule. Aby přežily v nepříznivých podmínkách, dokáží bělozubky snižovat svou aktivitu a hledat skryté zásoby potravy.

Před příchodem zimy se bělozubky snaží co nejvíce nakrmit a nasbírat co nejvíce potravy na zimu. Plní svá líca polními plody, semeny a ořechy, které následně ukládají do podzemních nor. Díky své schopnosti nalézt a zapamatovat si místa, kde se potrava nachází, se dokáží i v mrazivých podmínkách uchovat dostatečné zásoby na přežití.

Bělozubky vykazují vytrvalost při hledání potravy a dovedou se pohybovat dlouhé vzdálenosti v naději, že narazí na zdroj potravy. Pod sněhovou pokrývkou nebo ve spárách stromů můžou objevit zapomenuté zásoby potravy, které byly ponechány jinými zvířaty nebo dokonce zakopány jinými bělozubkami. Tímto způsobem dokáží efektivně využít zdroje potravy, které by bez sněhu či zmrzlé zeminy nebyly dostupné během zimního období.

A photo of a snow-covered field with a small animal, like a squirrel, searching for hidden food under the snow. The animal's determination to find resources showcases its resilience in winter conditions. Nikon D850 with 70-200mm lens. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Snížení aktivity

V zimních měsících dospělé bělozubky značně snižují svou aktivitu. To je důležité pro jejich přežití v mrazivém prostředí, kde je obtížné najít dostatek potravy. Snížení aktivity jim umožňuje šetřit energii a prodlužuje dobu, po kterou mohou vydržet bez jídla.

Bělozubky se v zimě nevěnují lovobytí a hledání potravy tak intenzivně jako v letních měsících. Místo toho přechází do fáze spořícího režimu, ve kterém se spoléhají na své tukové zásoby. Tyto zásoby jim umožňují vydržet delší čas bez jídla a udržet si dostatek energie pro přežití.

Bělozubky také v zimě snižují svou pohybovou aktivitu. Místo běhání a skákání se více zdržují ve svých doupatech nebo v dutinách stromů. Tím minimalizují ztrátu tepla a šetří energii. Během této doby se také udržují ve stavu zimní hibernace, která jim pomáhá udržet nízkou tělesnou teplotu a šetřit energii.

V důsledku snížené aktivity se metabolismus bělozubek v zimě zpomaluje. To znamená, že jim trvá déle strávit a vstřebat potravu. Jejich trávicí systém se přizpůsobuje takovým podmínkám a maximalizuje vstřebávání živin z přijaté potravy. Díky tomu je bělozubkám dostatečně dlouho syceno i přes snížený příjem potravy.