Kuna skalní a její obranné taktiky: Příběhy zachycené fotopastmi

Představte si nádhernou krajinu s plnou rozmanitostí divokých zvířat. A mezi těmito tvory je jedno, které vás doslova okouzluje svým chováním a obrannými taktikami. Kuna skalní se stal předmětem zájmu fotografií zachycených pomocí fotopastí, které odhalují její skrytou tvář. Připojte se k nám na této vzrušující cestě a objevte, co je kuna skalní a jak se brání před nebezpečím. Prozkoumejte tajemství fotopasti a jejich účinnosti při sledování těchto plachých kun. Nechte se fascinovat jejich noční aktivitou a způsobem, jakým si zajistí svou potravu. Ať už se zabarví do okolí či použije své ocásko jako nástrahu, kuny skalní vás ohromí svými obrannými triky. Představíme vám zajímavé příklady těchto fotografií, které vám ukáží kuny ve skutečné akci. Připravte se na to nejlepší z okamžiků, které zachytily fotopasti a získejte jedinečnou představu o tajuplné povaze těchto fascinujících tvorů.

Co je kuna skalní

Kuna skalní je malý savec patřící do čeledi lasicovitých. Je to šikovný a velmi aktivní tvor, který žije převážně v horách a skalních oblastech. Její krátká, hustá srst a plachý charakter jí umožňují se skvěle přizpůsobit svému prostředí. Kuna skalní je rovněž zručný lovec a dokáže se živit různými druhy drobných savců a ptáků.

V posledních letech byly provedeny mnohé výzkumy a studie, které se snaží odhalit chování a obvyklý pohyb těchto fascinujících tvorů. Vědci a přírodovědci používají různé metody, aby získali informace o jejich životním stylu v přírodě, a jednou z nejefektivnějších metod je využití fotopasti.

Fotopasti jsou základním nástrojem při sledování a dokumentaci chování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Tyto přístroje jsou navrženy tak, aby se aktivovaly pohybem zvířete a pořídily snímek nebo video. Fotopasti jsou umístěny na strategických místech, kterými divoká zvířata často procházejí, a umožňují tak získat cenné informace o jejich pohybu, aktivitách a interakcích.

Při studiu kun skalních jsou fotopasti obzvláště užitečné, protože u těchto plachých tvorů je pozorování v přírodě velmi obtížné. Fotopasti umožňují zachytit jejich pohyb a chování bez rušení jejich přirozeného prostředí. Díky nim je možné sledovat, kdy se kuny pohybují, jaké druhy potravy preferují, jakým způsobem získávají potravu a jak si udržují svou teritorialitu.

Nejdůležitější informace z článku

Informace Detaily
Co je kuna skalní Malý savec, šikovný lovec, žijící v horách a skalních oblastech; většinou v horách a skalách
Využití fotopastí Slouží k sledování a dokumentaci chování divokých zvířat, umožňují zachytit pohyb a chování kun skalních bez rušení přirozeného prostředí
Jak fotopasti fungují Vyhodnocují pohyb zvířat pomocí senzoru, spouštějí fotoaparát nebo kameru; vybaveny infračerveným snímačem pro noční fotografii
Chování kun skalních Noční aktivita, zdatní lovci drobných savců a ptáků, všežravci, schopnost maskování, slepování ocáskem, užití kamuflovaného houpání
Obranné taktiky Maskování v okolí, slepování ocáskem k vytvoření iluze, kamuflované houpání pro efektivní pohyb a obranu
Příklady fotografií Záchyt kun skalních v akci: lezení po skalách, lov kořisti, maskování v přírodě, houpání ocáskem

Zachycení kuny skalní na fotopast

Zachycení kuny skalní na fotopast je jedinečná příležitost pro zkoumání jejích obranných taktik a chování v přirozeném prostředí. Fotopasti jsou specializovaná zařízení, která umožňují vědcům, fotografoům a amatérským přírodovědcům získat záběry zvířat, která jsou obvykle obtížně pozorovatelná.

Fotopasti fungují na principu pohybového čidla, které spustí fotoaparát nebo videokameru, jakmile zaznamená pohyb v jejich blízkosti. Tyto zařízení jsou vybavena infračerveným senzorem, což umožňuje fotografování i při minimálním světle. Fotopasti jsou tak schopny zachytit kunu skalní v akci i v noci.

Zachycené fotografie přinášejí cenné informace o nočních aktivitách kune skalní a také o jejich životosprávě. Fotopasti také odhalují obranné taktiky těchto lesních šelem. Například kuny skalní se umí dokonale maskovat v okolní přírodě. Jejich srst se přirozeně hodí na nejrůznější povrchy a umožňuje jim zcela splývat s okolím.

Další obrannou taktikou kuny skalní je slepování ocáskem, který vytváří iluzi dvou jedinců. Kuna je tak schopna zmást své predátory a uniknout jim. Dalším zajímavým prvkem je užití kamuflovaného houpání. Kuna skalní totiž dokáže svým pohybem napodobit vítr, což ztěžuje jejímu predátorovi lokalizaci.

Fotografie kun skalních zachycené na fotopastech jsou fascinujícím dokumentem, který nám odkrývá jejich jedinečný svět a pomáhá nám je lépe poznat.

Fotopasti a jejich využití

Fotopasti jsou neocenitelnými nástroji při studiu kun skalních a jejich obranných taktik. Tyto speciální kamery jsou vybaveny senzory pohybu a infračervenými snímači, které dokážou automaticky detekovat pohyb v okolí. Jakmile fotopast zachytí pohyb, okamžitě vyvolává exponování snímku, čímž dokonale zachycuje moment před několika sekundami, který by jinak mohl být promeškán lidským pozorovatelem.

Díky svému diskrétnímu designu a schopnosti skrýt se v přírodě jsou fotopasti ideálním nástrojem pro sledování kun skalních bez toho, aby je vyplašily. Tyto kamery nabízejí také možnost nastavení zpoždění mezi jednotlivými snímky, čímž je možné zachytit pohyb vícekrát za sebou a získat tak série fotografií, které dokážou ukázat pohybovou dynamiku kuny skalní.

Fotopasti se často umísťují v strategických lokalitách, které kuny preferují, jako jsou cesty nebo blízkost potravních zdrojů. Důležité je také zvolit správnou výšku a směr kamery, aby se dosáhlo co nejlepších výsledků.

Moderní fotopasti jsou vybaveny také funkcí nočního vidění, díky které lze využít jejich potenciál i v noci. Tyto kamery jsou schopny zachytit pohyb i ve tmě díky infračerveným snímačům, které jsou pro kunu neviditelné. Díky tomu je možné získat unikátní fotografie kun skalních i v jejich hlavní noční aktivitě.

Fotopasti jsou bezesporu nezbytným vybavením pro každého, kdo se zajímá o kuny skalní a jejich chování. Jejich schopnost zachytit obranné taktiky těchto zvířat na fotografiích umožňuje vědcům a ochranářům detailněji porozumět životu těchto fascinujících tvorů a přispět tak k jejich ochraně.

A photo of a motion-activated camera capturing a rocky marten in its natural habitat, showcasing its defensive tactics.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Jak fotopasti fungují

Fotopasti jsou nezbytným nástrojem pro pozorování a studium zvířat v jejich přirozeném prostředí. Ale jak vlastně fungují? Princip je jednoduchý, a přesto velmi účinný. Fotopasti jsou vybaveny senzorem pohybu, který reaguje na jakoukoliv změnu ve svém okolí. Jakmile zaznamenají pohyb, okamžitě spustí mechanismus, kterým začnou fotografovat nebo natáčet video.

Fotopasti v praxi umožňují zachytit unikátní momenty zvířecího života, které bychom jinak jen obtížně zaznamenali. Díky nim se dostáváme na pozvání do divokého světa, o kterém bychom jinak jen snili.

Ty nejlepší fotopasti umožňují nastavení citlivosti senzoru pohybu, intervalu mezi jednotlivými záznamy a také počtu záběrů nebo délky videa. To všechno je důležité pro získání co nejvíce informací o zvířecích jedincích a jejich chování.

Díky bočním senzorům pohybu jsou fotopasti v praxi schopny zachytit zvířecí aktivity přesněji než kdykoliv předtím. Navíc, moderní fotopasti jsou vybaveny infračerveným osvětlením, které umožňuje focení nebo natáčení ve tmě bez vydání jakéhokoliv světla, které by zvířata vyplašilo.

Fotopasti v praxi jsou tedy nepostradatelným nástrojem pro výzkumníky, biology, ale také pro nadšené fotografy, kteří touží zachytit magické okamžiky divoké přírody. Pokud se rozhodnete zakomponovat fotopasti do svého projektu nebo prostě jen sledovat zvětralou stezku za domem, budete odměněni úchvatnými snímky i příběhy, které jinak zůstaly skryty ve stínu přírody.

Využití fotopastí při sledování kun skalních

Fotopasti jsou neocenitelným nástrojem při sledování a dokumentování chování kun skalních. Díky nim můžeme získat unikátní snímky a informace o jejich aktivitách bez jakéhokoli rušení či ovlivňování jejich přirozeného prostředí.

Fotopasti jsou malá zařízení vybavená pohybovým senzorem a kvalitním fotoaparátem. Jsou diskrétně umístěny v prostoru, kde se kuny často vyskytují nebo očekáváme, že se budou pohybovat. Díky svému neviditelnému provedení a možnosti nastavit různé režimy snímání umožňují získat přirozené snímky kun v jejich přirozeném prostředí.

Jak fotopasti fungují? Jakmile se pohybuje živočich v jejich dosahu, pohybový senzor detekuje tento pohyb a automaticky spustí fotoaparát, který pořídí snímek. Kvalita snímků je obvykle velmi vysoká, díky čemuž získáme detailní pohled na chování kun.

Fotopasti jsou všestranným nástrojem při sledování kun skalních zejména v nočních hodinách. Jsou vybaveny speciálním nočním režimem, který se spouští při snímání ve tmě. Díky infračervenému osvětlení fotopasti dokáží zachytit aktivitu kun i za naprosté tmy a to bez jakéhokoli oslnění či vydání hlasitého zvuku, což je velkou výhodou při sledování divokých zvířat.

Využití fotopastí při sledování kun skalních umožňuje vědcům, ochranářům přírody, ale i běžným zájemcům získat neocenitelné informace o jejich životosprávě, noční aktivitách či obranných taktikách. Dokumentace snímků z fotopasti přispívá k lepšímu poznání těchto fascinujících tvorů a napomáhá také jejich ochraně a zachování v přírodním prostředí.

Využití fotopastí při sledování kun skalních umožňuje zachytit a dokumentovat jejich přirozené chování a prostředí, aniž bychom museli narušovat jejich klid a bezpečnost. Tato technologie přináší mnoho výhod a je nedílnou součástí výzkumu a ochrany těchto ohrožených živočichů.

Chování kun skalních


Kuny skalní jsou fascinující tvorové s unikátním chováním. Jejich noční aktivita je nejvýraznější, když se vydávají na lov. Během noci sjíždějí stromy a pátrají po kořisti, kterou tvoří malí hlodavci, ptáci a hmyz. Tato zvířata mají úžasný lovecký instinkt a jsou schopna se potichu přiblížit k oběti, což je díky jejich lehkému a obratnému pohybu.

Kromě noční aktivity mají také specifickou životosprávu. Kuny skalní jsou všežravci a neváhají zkonzumovat jak rostlinnou, tak živočišnou stravu. Mají rádi ovoce, semena, houby, ale i menší obratlovce. Jejich jídelníček se tedy skládá z velkého množství potravy, kterou hledají v lesích a otevřené krajině.

Pokud jde o obranné taktiky, kuny skalní mají několik triků v rukávu. Jednou z nich je maskování. Díky barvě své srsti, která se přizpůsobuje okolnímu prostředí, jsou schopny se skvěle zamaskovat a překvapit svého predátora. Další obrannou taktikou je slepování ocáskem. Kuny skalní dokážou oddělit část svého ocásku a tím získat na čas, aby uprchly z nebezpečné situace.

Zajímavou obrannou taktikou je také užití kamuflovaného houpání. Kuny skalní mají schopnost napodobit právě houpání větví, čímž se snaží překvapit případného predátora. Již samotný pohyb vědce některých kun skalních byl často zaměňován za pohyb větru ve větvích.

Zároveň jsou kuny skalní i velmi zajímavými objekty pro fotografy. Jejich pohyby jsou rychlé a elegantní, což představuje výzvu pro fotografa, který se snaží zachytit tuto krásu na snímkách. Fotografie kun skalních při jejich přirozeném chování jsou skutečně ohromující a provokující.

V závěru lze konstatovat, že chování kun skalních je fascinující a plné překvapení. Tyto zvířecí tvory mají schopnost přizpůsobit se prostředí, maskovat se a využívat různé obranné taktiky. Jejich noční aktivita a lovecké schopnosti jsou přírodním divem a stojí za pozornost.

A photograph capturing a rock marten displaying its defensive tactics through camouflage and tail detachment. An incredible display of the creature's adaptability and survival skills. Sigma 85mm f/1.4 lens. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Noční aktivita

Kuna skalní je fascinující noční tvor, aktivní hlavně za šera a v noci. Svým vynikajícím zrakem a sluchem dokáže snadno detekovat nebezpečí okolo sebe. To činí nečekané setkání s touto tropickou šelmou téměř nemožným. A právě kvůli této noční aktivitě je použití nejlepších fotopastí klíčové při dokumentování kun skalních.

Nejlepší fotopasti jsou vybavené pohybovým senzorem, který spustí záznam ihned poté, co kuna projde před objektivem. Tyto moderní fotopasti jsou navrženy tak, aby byly neodhalitelné a zajistily kvalitní materiál pro dokumentaci. Mají speciální noční režim, který umožňuje přesný záznam i za šera či v úplné tmě. Spolehlivá detekce pohybu a rychlý spouštěcí mechanismus zaručují, že se kuna skalní nemá šanci vyhnout objektivu nejlepších fotopastí.

Díky technologickému pokroku se vývoj fotopastů drasticky zlepšil. Moderní modely disponují také infračerveným osvětlením, které je pro kuny neviditelné a přitom poskytuje dostatečné množství světla pro ostré a čisté snímky v nočním režimu. To je zásadní pro dokumentaci noční aktivity kun skalních, která nabízí neuvěřitelné a unikátní pohledy na jejich život.

Noční aktivita kun skalních je tedy výjimečná a plná tajemství. Abychom je mohli pochopit a dokumentovat, je nezbytné použít nejlepší fotopasti. Tyto fotografické pasti nám umožňují sledovat, jak se kuny pohybují v noci, hledají potravu a vyhýbají se predátorům. Díky nim se můžeme seznámit s fascinujícím světem těchto tropických šelem, který bychom bez fotopastí jen stěží objevili.

Životospráva

Kuna skalní je býložravým druhem šelem, který se živí především rostlinnou stravou. Její jídelníček je bohatý a různorodý, což jí umožňuje přežít ve svém náročném prostředí. Základní složkou její stravy jsou listy, pupeny a výhonky rostlin, které nachází v okolních lesích a křovinách.

Jídelníček kun skalních se však neomezuje pouze na rostlinnou stravu. Našli se případy, kdy si kuny dopřály i masitou stravu, například drobné savce, vejce či hmyz. Toto chování je však spíše výjimkou. Kuna skalní je především specializována na rostlinnou potravu a využívá svou adaptabilitu k tomu, aby se přizpůsobila místním podmínkám.

Kuny skalní jsou aktivní hlavně v ranních a večerních hodinách, kdy vyhledávají potravu. Většinu dne tráví odpočinkem nebo spánkem na vyvýšených místech, jako jsou stromy nebo skaliska. Potravu nevyhledávají sámice kun skalních, ale často spolupracují v menších skupinách. Tím si zajišťují vyšší šanci na úspěch při hledání potravy a zároveň se chrání před případnými predátory.

Vzhledem k tomu, že kuny skalní žijí v prostředí s omezeným množstvím potravy, jsou dobře adaptovány na život v náročných podmínkách. Dokáží přežít dlouhá období bez jídla a využívají různé strategie, které jim pomáhají získat co nejvíce živin z dostupného zdroje potravy.

Vyhraněná strava a schopnost přežít v tvrdých podmínkách je charakteristikou kun skalních, která jim umožňuje úspěšně přežít v jejich přirozeném prostředí.

Obranné taktiky kun skalních

Kuna skalní je známá svými vynikajícími obrannými schopnostmi a schopností utéct před nebezpečím. Tato druh savce je mistrem maskování a využívá různých triků, aby se skryla před možnými predátory.

Maskování: Kuna skalní dokonale využívá okolního prostředí ke svému prospěchu. Díky jejímu zbarvení, které je schopna měnit, se snadno sladí s okolím a stává se tak téměř neviditelnou. Její srst je šedivá a hnědá a přizpůsobuje se tak různým podmínkám a ročním obdobím.

Slepování ocáskem: Další zajímavou obrannou taktikou, kterou kuny skalní využívají, je schopnost odhodit ocas, pokud jsou napadeny. Ocas se pak ještě nějakou dobu houpá a přitahuje pozornost predátora, což dává kune dostatek času k útěku.

Užití kamuflovaného houpání: Kuna skalní také využívá specifického způsobu chůze, který jí pomáhá snadno se pohybovat v terénu. Houpání těla při chůzi dobře funguje jako maskování, protože pohyb připomíná kočkovité šelmy. Tato taktika zmatuje predátory a umožňuje kuně zůstat v pohybu i v nebezpečí.

Obranné taktiky kun skalních dokazují, že se jedná o velmi adaptivní a chytré tvory. Jejich schopnost přizpůsobit se okolí a využívat různé triky je základem jejich úspěchu při obraně před predátory. Fotopasti nám pomáhají odhalit tyto taktiky a přispět k lepšímu poznání chování těchto fascinujících zvířat.

Maskování

Maskování je jednou z klíčových obranných taktik kun skalních. Tyto šikovné predátory mají dokonalé schopnosti se maskovat, což jim umožňuje efektivně lovit a zároveň se skrývat před potenciálními nebezpečím.

Kuna skalní se dokáže skvěle sladit s okolím díky svému exotickému zbarvení srsti. Její hnědé a šedé odstíny připomínají skály a její tmavé pruhy na bocích pak připomínají stínování. To jí umožňuje snadněji se zcela ztratit v okolní krajině a překvapit svou kořist.

Navíc kuny skalní mají ještě jedno tajemství ve svém repertoáru obranných taktik. Jsou schopny změnit svůj zbarvení v závislosti na okolním prostředí. Pokud se ocitnou v tmavém prostředí lesa, dokáží svou srst přizpůsobit tmavým odstínům, aby byly ještě méně viditelné. Naopak, když se ocitnou na otevřeném světle, dokáží svoji srst osvětlit a sladit se s okolním světlým prostředím.

Tyto taktiky maskování dokážou umocnit šanci na přežití kuny skalní ve volné přírodě. Dokážou se tak vyhnout predátorům a získat převahu při lovu. Zachycení fotopastmi nám přináší úžasné fotografie, které nám ukazují umění a schopnosti, jakými se tyto kuny dokážou maskovat a stát se doslova neviditelnými.

Slepování ocáskem

Kuna skalní se v přírodě dokáže ukázat jako velmi chytré a obratné zvíře. Jednou z zajímavých obranných taktik, které kuny využívají, je slepování ocáskem. Tato schopnost, která se zdá být skoro až neuvěřitelná, jim však umožňuje nejenom uniknout predátorům, ale také se zamaskovat a získat lepší šance na úspěšný lov.

Slepování ocáskem spočívá v nadzvednutí ocásku a jeho přivrácení směrem ke kameni, stromu či jinému okolnímu objektu, který má podobnou texturu nebo barvu jako samotná kuna skalní. Tímto způsobem vytváří iluzi, že ocásek je součástí prostředí a přitahuje méně pozornosti predátorů. Toto chování je jedinečné a není všem druhům kun společné.

Důležitým aspektem slepování ocáskem je i jeho odraz na fotografiích, které jsou zachyceny fotopastmi. Odvážní fotografové, kteří na svých snímcích chtějí zachytit kunu skalní, často objevují tyto úžasné obranné taktiky. Fotopasti totiž dokáží zachytit ty nejlepší momenty přirozeného chování kun skalních, včetně jejich schopnosti slepovat ocáskem a využívat tak maskování při nebezpečí.

Slepování ocáskem je také jedním z faktorů, které nadcházejí ochranáře a vědce. Studování takovýchto obranných taktik kun umožňuje lepší pochopení jejich chování a přírodních adaptací. Tato unikátní schopnost kun skalních kromě toho poskytuje i mnoho nezapomenutelných zážitků pro všechny přírodovědce a nadšence, kteří se o jejich životní styl zajímají.

Užití kamuflovaného houpání

Kamuflované houpání je jednou z obranných taktik, které kuny skalní využívají ke své ochraně. Tato taktika spočívá ve specifickém pohybu ocásku, který umožňuje kuně harmonizovat s okolním prostředím a tak se skrytě pohybovat a uniknout predátorům.

Ocásek kuny skalní je dlouhý a hustých srstí, které umí obratně využívat. Kamuflované houpání zahrnuje zvedání ocásku a následné jemné pohupování, čímž vytváří téměř hypnotizující efekt, kterýo odvádí pozornost. Díky tomuto triku kuny skalní dokážou zmizet v prostoru a téměř se stát neviditelnými.

Užití kamuflovaného houpání je nejen obrannou taktikou, ale slouží také k maskování pohybu při lovu kořisti, například myší nebo ptáků. Kamuflované houpání dokáže mást i ostatní živočichy, jelikož ocásek vypadá jako lesklý, měnící se objekt, který mátne zrak a dává kuně přednost.

Tato zvláštní taktika je nejen fascinující, ale také ukazuje, jak kuny skalní dokonale ovládají své tělo a srst, aby se dokázaly přizpůsobit svému prostředí a zajistit si tak svou bezpečnost.

A photo capturing a rocky marten using its camouflaged swinging technique to blend into its surroundings and protect itself from predators. A display of the marten's mastery of its body and fur to ensure its safety. Sigma 85mm f/1.4 lens. No text.. Sigma 85 mm f/1.4. No text.

Příklady fotografií kun skalních v akci

Když se mluví o kunách skalních a jejich obranných taktikách, nedokáže se většina lidí příliš představit, jak takové chování vypadá v praxi. V této části článku si představíme několik skvělých příkladů fotografií, které ukazují kuny skalní v akci během svého přirozeného chování.

Na prvním obrázku můžeme vidět kunu skalní, jak se pohybuje po špičce skalní stěny. Je zřejmé, že se jedná o zdatného lezce a její schopnost pohybovat se v terénu je impozantní. Tato fotka dokonale zachycuje sílu a elegance těchto zvířat.

Další fotografie ukazuje kunu skalní, jak loví svou kořist. Na snímku můžeme vidět jak se kunyn íží k potenciálnímu cíli s naprostou přesností a náhlou rychlostí. Je to pohled, který nejednoho pozorovatele ohromí a mistrovství těchto zvířat v lovu je tady evidentní.

Třetí obrázek zachycuje kunu skalní v maskovací taktice. Její srst září do okolní kamenité krajiny a sladí se s prostředím až do té míry, že je obtížné ji rozeznat mezi skalami. Skvělou ukázku kuny skalní, jak využívá své přírodní prostředí k maskování proti potenciálním predátorům.

Tyto příklady fotografií kun skalních nám přinášejí unikátní pohled na tyto fascinující tvory a ukazují jim v jejich přirozeném prostředí. Je to důkaz jejich úžasných schopností v přežití a způsobu jakým využívají své obranné taktiky k ochraně samých sebe.

Závěr

Kuna skalní je fascinujícím tvorem přírody s unikátními obrannými taktikami. Jak jsme se dozvěděli v předchozích sekcích, tato drobná šelma dokáže překvapit svou inteligencí a zručností. Fotopasti se staly neodmyslitelnou součástí výzkumu těchto zvířat, umožňují nám nahlédnout do jejich světa a pozorovat chování, které jinak zůstává skryto naší zrakové soustavě.

Fotopasti jsou vynikajícím nástrojem pro sledování kun skalních. Používají se především v nočních hodinách, kdy je tahle drobná šelma na vrcholu své aktivity. Díky infračervenému snímání zachycují ty nejmenší detaily, ať už jde o pohyb, zvuky nebo teplo, což umožňuje dosáhnout skvělé kvality fotografií.

Chování kun skalních je fascinující. Dokážou se maskovat pomocí svého zbarvení a jsou mistři v camouflagi. Jeho součástí je také slepování ocásku, což umožňuje, aby se jim dařilo utéct i ve složitých situacích. Další obrannou taktikou je užití kamuflovaného houpání, které jim pomáhá napadnout kořist z nenadálého úhlu.

V závěru lze konstatovat, že kuny skalní mají nejen fascinující obranné taktiky, ale také při svojí noční aktivitě ohromnou šikovnost. Jejich chování je neustále předmětem zájmu vědců, kteří se snaží odhalit všechny jejich tajemství.

Pokud vás tedy zajímá svět kun skalních, určitě se podívejte na zajímavé fotografie zachycující tyto šikovné tvory v akci. Jejich krása a jedinečnost vás zaručeně ohromí.