Možné využití foto pasti?: Z radnice v Novém Sedle zmizelo 80 hlasovacích lístků, případ šetří policie

Muž na Aljašce přežil po požáru chaty tři týdny v divočině. Zachránil ho nápis z popela Na Aljašce vysvobodili záchranáři muže, který po požáru své chaty přežil uprostřed divočiny a v extrémním mrazu třicet dní. S odvoláním na místní policii o tom informovala americká televize CNN:

Třicetiletý Tyson Steele, původem z amerického státu Utah, žil na samotě asi 30 kilometrů od nejbližší osady Skwentna. Z hořící chaty a jejích trosek se mu podařilo zachránit nějaké konzervy, fazole a arašídové máslo. Před větrem a mrazem si postavil úkryt – nejdříve jednoduchou jeskyni ze sněhu, později použil ohořelé dřevěné trámy.

Steele žil na chatě od září minulého roku. Požár pravděpodobně způsobil kus hořící lepenky, který se z kamen dostal komínem na střechu, která následně během noci vzplanula.

Muž při požáru přišel o většinu majetku, včetně mobilního telefonu, ztratil i svého psa Phila. „V chatě jsem měl úplně všechno. Phil byl nejlepší pes na světě,“ řekl Steele záchranářům ve zveřejněném hlášení. „Neměl jsem slov pro tak silný zármutek. Nebyl jsem naštvaný ani smutný, jen jsem uvnitř cítil nutkání silně křičet,“ dodal Dle televize CNN.

Aby zvýšil své šance na záchranu, napsal Steele do sněhu velkými písmeny SOS. Nápis vyplnil popelem z požáru, aby v krajině vynikl. A po dvaceti dnech od požáru si ho také všimla posádka policejního vrtulníku, která letěla poblíž.

Steele doufal, že se někdo z jeho blízkých brzy přihlásí s tím, že o něm nemají žádné zprávy. Dodal však, že pokud by jej do pár dní nikdo nezachránil, byl odhodlaný se vydat na nebezpečnou cestu zpět do civilizace. Díky posádce vrtulníku se ale zanedlouho mohl osprchovat a najíst se v řetězci rychlého občerstvení.

Teď plánuje, že se vrátí domů do Salt Lake City, kde žijí jeho příbuzní.

Pomocí zařízení, zvaného fotopast„>fotopast je možné efektivně sledovat divokou zvěř v přírodě. Kromě toho fotopast ale můžete využít i při odhalování kriminality. Myslíte, že by její použití pomohlo v následjícím příběhu?

Z radnice v Novém Sedle zmizelo 80 hlasovacích lístků, případ šetří policie
Z obecního úřadu v Novém Sedle na Sokolovsku zmizelo 80 hlasovacích lístků. Šlo o rezervní zásoby, které úřednice připravily ke komunálním volbám. Že volební lístky chybí, se zjistilo minulý týden. Ztrátu vyšetřuje policie.

Volební lístky nechaly pracovnice úřadu den před ohlášením ztráty volně ležet na stole v neuzamčené kanceláři.

Dle kamerových záznamů byl ještě tentýž večer v budově jeden z úředníků se svou ženou, která je jedničkou na jedné z místních kandidátek.

Oba odmítli, že by se zmizením lístků měli něco společného. Vedení radnice se teď obává kupčení s volebními hlasy.

Chcete si přečíst recenze na fotopast? Podívejte se do sekce recenze fotopastí.

Nejdůležitější informace z článku

Muž: Tyson Steele
Věk: 30 let
Místo: Aljaška, 30 km od osady Skwentna
Délka přežití: 3 týdny v extrémním mrazu
Zachráněn: Posádkou policejního vrtulníku
Potraviny: Konzervy, fazole, arašídové máslo
Akce při záchraně: Napsal SOS do sněhu, zachránil popelem z požáru
Plánuje: Vrátit se domů do Salt Lake City