Policie zatkla na Maltě tři Slováky. Unesli krajana a snažili se z něj proklouznout peníze . Práce pro fotopast?

Překvapení v polských vodách. Ve Vratislavi odchytili metr dlouhého kajmana brýlového Šok ve Vratislavi způsobil opravdový kajman, který se o víkendu k úžasu kolemjdoucích objevil u soutoku řek Widawa a Odra. Exotického plaza se v neděli po poledni podařilo úspěšně odchytit, uvedl list Fakt 24 na svém webu. Celá akce podle svědků netrvala déle než několik minut.

„Byl asi metr dlouhý,“ vylíčila novinářům očitá svědkyně. Kajmana v polských vodách se dokonce podařilo zvěčnit. Potenciálně nebezpečné zvíře polapili policisté a pracovníci zoologické zahrady ve Vratislavi, kam byl zajatec přepraven a identifikován jako kajman brýlový z čeledi aligátorovitých. Později má péči o něj převzít nadace Epicrates.

Odborníci se shodují na tom, že výskyt kajmana v místních řekách mohl představovat značný problém pro ekosystém. Samotný plaz by ovšem s největší pravděpodobností nepřežil nadcházející zimu.

Domovem kajmanů brýlových, kteří jsou známí také pod jmény kajman obecný či kajman středoamerický (Caiman crocodilus, dříve Caiman sclerops), je poměrně rozsáhlé území Střední a Jižní Ameriky sahající od Venezuely až na jih Amazonské pánve.

Pomocí zařízení, zvaného fotopast je možné efektivně sledovat divokou zvěř v přírodě. Kromě toho fotopast ale můžete využít i při odhalování kriminality. Myslíte, že by její použití pomohlo v následjícím příběhu?

Policie zatkla na Maltě tři Slováky. Unesli krajana a snažili se z něj dostat peníze Na Maltě byli zatčeni tři Slováci, kteří zde unesli svého krajana ve snaze získat od něj peníze. S odvoláním na sobotní oznámení tamní policie o tom informoval list Times of Malta. Trojice byla zatčena poté, co jim muž unikl a zavolal pomoc.

Tři Slováci svého 30letého krajana unesli ve středu na jihovýchodním cípu ostrova Gozo. Násilím ho zavlekli do vozu a spoutali mu ruce.

Posléze ho přepravili do lesnaté části na severu hlavního ostrova Maltského souostroví. Zde ho údajně přivázali ke stromu, mlátili a ohrožovali nožem ve snaze získat od něj peníze.

Posléze se podle policie útočníci s obětí vydali do hotelu ve městě Sliema na severovýchodním pobřeží Malty, kde strávili noc. Následujícího odpoledne jim muž utekl, když se připravovali na přejezd na jiné místo. Policii na místo zavolali lidé z nedalekého obchodu, kteří slyšeli volání o pomoc.

Trojici podezřelých, která má v sobotu stanout před soudem, pak na místě zadržela policejní jednotka rychlého nasazení. U sebe měli věci oběti. Muži zákona též zajistili vůz, který při údajném únosu používali.

Chcete si přečíst recenze na fotopast? Podívejte se do sekce recenze fotopastí.

Nejdůležitější informace z článku

Kajman brýlový z Vratislavi Únos na Maltě
Rozměry: asi metr dlouhý Únosci: tři Slováci
Identifikace: kajman brýlový Krajana unesli na ostrově Gozo
Péče: převezen do zoologické zahrady ve Vratislavi Únos proveden násilím s poutáním rukou
Předpokládaný vliv na ekosystém Únosce zadržela policejní jednotka rychlého nasazení