Práce pro foto past?: Americkému páru se nevyplatilo vychloubání v televizi

Přes tři čtvrtiny Brňanů hlasovaly v anketě proti pronajímání pozemků cirkusům s divokými zvířaty Většina z téměř dvou tisíc hlasujících se v anketě vyhlášené vedením Brna postavilo proti tomu, aby město pronajímalo své pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat. Vedení města o tom informovalo na pravidelném setkání s novináři.

Lidé hlasovali na internetu prostřednictvím účtu BrnoiD a osobně na pobočkách Knihovny Jiřího Mahena a Turistického informačního centra města Brna. Do ankety se zapojilo 1919 Brňanů a 1517 z nich, tedy 79 procent hlasujících, bylo proti pronajímání pozemků cirkusům.

„Výsledek ankety slouží vedení města jako podklad pro další jednání s městskými částmi. Na základě pondělního jednání jsme se dohodli na odeslání dopisu, ve kterém vedení městských částí doporučujeme se rozhodnout možnost městské pozemky cirkusům s divokými druhy zvířat nepronajímat,“ uvedl druhý náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Brněnská anketa měla podobný výsledek jako loňská anketa ve Znojmě. Znojmo cirkusům se zvířaty nepronajímá pozemek u ZŠ JUDr. Mareše v dolní části města, o který cirkusy žádají. Vedení města tak reagovalo na případy podezření z týrání zvířat v cirkusech z loňského roku. V anketě, kterou Znojmo pořádalo, se pro zákaz pronajímání vyslovilo 70 procent hlasujících.

Většina lidí již ví, že divokou zvěř, je možné efektivně sledovat pomocí zařízení zvané fotopast. Věděli jste však, že existuje i speciální fotopast na zloděje? Posuďte sami, zda by nepomohla objasnit případ v následujícím textu.

Americkému páru se nevyplatilo vychloubání v televizi
Chlubit se porušováním zákona v televizi se nevyplácí. Přesvědčili se o tom manželé z americké Kalifornie. Za nezákonné výdělky teď půjdou do vězení.

Vyděláme si až tři a půl tisíce dolarů každý týden, pochlubili se čtyřiatřicetiletý Mathew Eaton a jeho žena Laura v televizní talk show.

To by samo o sobě nebylo trestné. Ale manželům to nedalo a vysvětlili, že si vcelku slušný výdělek obstarávají internetovým prodejem hraček ukradených v obchodě.

Po nějaké době je policisté zatkli a obvinili. Teď byl manžel Mathew odsouzený k 27 měsícům a jeho žena Laura k jednomu roku ve vězení.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.

Nejdůležitější informace z článku

Brněnská anketa Vyjádření veřejnosti
Počet zapojených Brňanů 1919
Proti pronajímání pozemků cirkusům 79%
Výsledek ankety Podklad pro další jednání s městskými částmi
Případ manželů z Kalifornie Podrobnosti
Výdělek z nezákonného prodeje 3,500 dolarů týdně
Rozsudek manželů Mathew – 27 měsíců, Laura – 1 rok ve vězení