Ibrahimovićova socha se opět stala terčem vandalů. Pokáceli ji na plot, na místě zůstala pouze chodidla

Obsah článku:

  ‚Byl klidný, spal na mých nohou.‘ Estonci zachránili z mrazivé vody vlka v domnění, že jde o psa Mrazivé čtvrteční ráno. Přehrada Sindi na druhé nejdelší estonské řece Pärnu. Rando Kartsepp, Robin Sillamäe a Erki Väli, tři mladí dělníci se chystají pracovat. V tom jeden z nich zahlédne psa, který se propadl ledem a zoufale se snaží vyškrábat z ledové vody. Neváhají a pomáhají mu. Jenže když ho odvezou ke zvířecím záchranářům, zjišťují, že ve skutečnosti zachránili asi ročního vlka.

  „Plaval sám, uvolnili jsme mu cestu v ledu,“ popsal estonskému serveru Postimees jeden ze zachránců Rando Kartsepp s tím, že mladý vlk musel uplavat asi sto metrů.

  „Museli jsme ho nést do svahu. Byl docela těžký,“ dodal.

  Promrzlého a s kousky ledu v kožichu ho zabalili do ručníku. Napadlo je, že možná nejde o psa, ale neměli moc času přemýšlet.

  Běžně plachý vlk navíc nebyl agresivní, ani se nepokoušel utéct. Mladí dělníci ihned zavolali veterinářům a ti jim řekli, aby ho dovezli na místní kliniku ve městě Pärnu.

  Během cesty autem se nic zvláštního nestalo. Pes, tedy vlk, poklidně spal na zemi s hlavou položenou na nohou jednoho ze svých zachránců. „Byl klidný, spal na mých nohou. Když jsem se chtěl protáhnout, na chvíli zvedl hlavu,“ řekl Kartsepp.

  Ani veterináři zpočátku nevěděli, že jde o vlka, i když měli určité podezření, uvedl britský server BBC. Až místní zkušený lovec řekl, že ve skutečnosti se mazlí s vlkem. „Byl to nový zážitek, doufám, že bude v pořádku,“ dodal Kartsepp.

  Vedoucí kliniky Tarvo Markson dodal, že vlk utrpěl šok a podchlazení. „Zezačátku byl tak hotový, že se vůbec nebránil. Prostě jsme ho měli v pokoji. Ale jak začal chápat, co se děje, říkal jsem si, že se může situace stát nebezpečnou. Tak jsme ho dali do klece,“ řekl Markson.

  Estonští ochranáři dodali, že vlk měl nízký krevní tlak, což vysvětluje jeho poddajnost. Během dne se zotavil a mohl tak být vypuštěn zpět do přírody, hned poté, co byl opatřen elektronickým obojkem na monitorování pohybu.

  „Jsem tak šťastní, jak to dopadlo a chceme všem poděkovat – zejména těm mužům, kteří vlka zachránili a veterinářům, kteří se nebáli ošetřit a uzdravit divoké zvíře,“ dodali estonští záchranáři.

  Pomocí zařízení, zvaného fotopast je možné efektivně sledovat divokou zvěř v přírodě. Kromě toho fotopast ale můžete využít i při odhalování kriminality. Myslíte, že by její použití pomohlo v následjícím příběhu?

  Ibrahimovićova socha se opět stala terčem vandalů. Pokáceli ji na plot, na místě zůstala jen chodidla Socha švédské fotbalové hvězdy Zlatana Ibrahimoviće v Malmö se již počtvrté v krátké době stala terčem vandalů a tentokrát je její poškození vážné. Neznámí pachatelé v noci na neděli postavu odřízli v kotnících a více než třímetrová socha se zhroutila na plot, který ji od posledního útoku vandalů chránil.

  Socha měla navíc na hlavě natažené černé tričko a na zemi byl nápis „odstranit“. Před polednem byla půl tuny těžká socha vyzvednuta na kamion a od stadionu odvezena.

  Na podstavci zůstala jen odříznutá chodidla. „Je to hrozné. Naprosto nechápu, proč to udělali,“ řekl autor díla Peter Linde, jenž už po předchozích útocích vandaly vyzýval, aby s ničením sochy přestali.

  Ibrahimovićova socha byla odhalena loni v říjnu u stadionu v rodném Malmö, kde hrál na začátku kariéry.

  Poprvé byla poničena koncem listopadu v den, kdy hráč oznámil, že investoval do konkurenčního klubu Hammarby. Sochu tehdy někdo posprejoval.

  V polovině prosince jí vandalové poničili nohy a kolem krku jí pověsili provaz. Před Vánocemi přišel bronzový Ibrahimović o nos a prst na noze a byl přestříkán stříbrnou barvou.

  Osmatřicetiletý Ibrahimović po odchodu z Malmö získal mistrovské tituly s Ajaxem, Juventusem, Interem Milán, Barcelonou, AC Milán a Paris St. Germain. Zahrál si také za Manchester United a naposledy za Los Angeles Galaxy. Před týdnem se dohodl na návratu do AC Milán, s nímž podepsal půlroční smlouvu.

  Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.

  Nejdůležitější informace z článku

  Vlčí záchrana Socha Zlatana Ibrahimoviće
  Vlk byl zachráně z mrazivé vody Socha byla poškozena vícekrát v krátkém čase
  Vlk musel uplavat asi 100 metrů Sochu odřízli v kotnících
  Vlk utrpěl šok a podchlazení, nízký krevní tlak Socha byla poškozena několikrát různými způsoby
  Vlk byl vypuštěn zpět do přírody poté, co se zotavil Sochu musela být následně odvezena a opravena