Čína trestá výrobce látek používaných k dopingu
Peking odebral licenci devíti farmaceutickým závodům, které už v minulosti čelily vysokým pokutám a hrozbě zastavení výroby právě kvůli produkci povzbuzujících látek. Doping patří v Číně dlouhá léta k velkým problémům, a to už na středních sportovních školách, Peking proto tomu chce bojovat i v souvislosti s blížícími se olympijskými hrami.
Čínské úřady se tentokrát zaměřily na továrny v městě An-šan v provincii Liao-ning, kde první velký skandál s dopingem propukl už před dvěma lety. Kontroloři tehdy v jednom z výcvikových center pro středoškoláky objevily 450 lahviček se steroidy.
Zaměstnanci střediska dokonce byli přistiženi přímo při vpichování injekcí s nepovolenými podpůrnými látkami studentům krátce před konáním provinčních sportovních her.
I přesto některé farmaceutické firmy nadále anabolika vyráběly, proto jim nyní byly odebrány licence. Přípravný olympijský výbor také hrozí všem domácím atletům, že v případě použití zakázaných látek v době srpnových her je čeká i doživotní zákaz.
Většina lidí již ví, že divokou zvěř, je možné efektivně sledovat pomocí zařízení zvané fotopast. Věděli jste však, že existuje i speciální fotopast na zloděje? Posuďte sami, jestli by nepomohla objasnit případ v následujícím textu.
Královéhradečtí policisté varují před vykradači sklepů. Případů v poslední době přibývá
Policisté v Hradci Králové se ročně potýkají se stovkami vykradených sklepů. V posledních dnech ale podobných případů přibývá. Královéhradečtí policisté například zaznamenali šest vykradených sklepů během jednoho listopadového dne.
Zloději si nejčastěji vybírají sídlištní zástavbu a větší činžovní domy, které jim poskytnou anonymitu, a oni tak nebudou příliš nápadní.
Následně si vytipují kóje, do kterých je zvenčí vidět a kam se snadno dostanou. Nejsnadnějším úlovkem pro zloděje jsou takzvané potravinové sklípky, které často vypadají jako dřevěné klece.
Bránit se člověk může nejlépe sérií postupů, které vykradače sklepů odradí. Vchodové dveře by měly být samouzavírací a stále zamčené. Podobně zabezpečený by měl být také přístup k samotným sklepním kójím.
Do nich nesmí být vidět ani ze stran, ani shora. Měly by být zamčené masivním zámkem, uzamykatelnou závorou nebo ideálně obojím.
Do sklepa nepatří cenné věci, jako sportovní potřeby, bicykly, automobilová kola a podobně. Případně je dobré jízdní kolo i uvnitř kóje uzamknout k nějakému pevnému předmětu. Vyzrát na zloděje se dá i tak, že se z jízdního kola odmontuje sedlo.
Od věci není ani zapřemýšlet nad pojištěním věcí nebo sklepních prostor.
Máte podezření, že se ve vašem okolí dějí nějaké nepravosti, ale nemáte důkaz? Možným řešením mohou být komerčně dostupné odposlechy
Obsah článku:
Nejdůležitější informace z článku
Čína – trestání výrobců dopingu | Královéhradečtí policisté – varování před vykradači sklepů |
---|---|
Devíti farmaceutickým závodům byla odebrána licence kvůli výrobě dopingu | V Hradci Králové se ročně potýkají se stovkami vykradených sklepů |
Čínské úřady zaměřily kontrolu továren v městě An-šan v provincii Liao-ning | Zloději preferují sídlištní zástavbu a větší činžovní domy |
Přípravný olympijský výbor hrozí domácím atletům doživotním zákazem v případě použití zakázaných látek | Zabezpečení sklepů: samouzavírací dveře, masivní zámek, uzamykatelná závora |
Některé farmaceutické firmy i přes historii s dopingem stále vyráběly anabolika | Zloději preferují potravinové sklípky, které vypadají jako dřevěné klece |
Odebrání licencí farmaceutickým firmám je součástí snahy Číny o boj proti dopingu | Mimo zabezpečení: nepatří do sklepa cenné věci |