Práce pro fotopast?: Pracovník bezpečnostní firmy zřejmě ukradl půl miliardy korun

V Beskydech budou hledat medvědy
Na Valašsku začíná pravidelné sčítání šelem. Zoologové a dobrovolníci budou až do neděle procházet stovky čtverečních kilometrů Chráněné krajinné oblasti Beskydy a hledat stopy rysů, medvědů a vlků.

Známky pohybu medvědů budou podle odborníků spíše výjimkou. Probuzený huňáč by se mohl zveřejnit snad jen na hranici se Slovenskem.

V nedostupných vrcholových partiích Beskyd budou pátrači stopovat rysy, kterých se tu v předešlých letech vyskytovaly necelé dvě desítky.

Pravděpodobně narazí i na stopy vlků, kteří se tu pohybují na obrovském příhraničním teritoriu. Zjištění ale komplikuje právě migrace šelem.

Většina lidí již ví, že divokou zvěř, je možné efektivně sledovat pomocí zařízení zvané fotopast. Věděli jste však, že existuje i speciální fotopast na zloděje? Posuďte sami, zda by nepomohla objasnit případ v následujícím textu.

Pracovník bezpečnostní firmy zřejmě ukradl půl miliardy korun
Pražští policisté vyšetřují případ trestného činu krádeže, kdy pachatel odnesl z budovy bezpečnostní agentury 500 000 000 Kč. Podezřelý muž ze spáchání tohoto trestného činu je na útěku a policie upozorňuje, že je ozbrojen!

V sobotu dopoledne v Praze 3, Žižkově ke krádeži 500 000 000 Kč na hotovosti. Bankovky z objektu bezpečnostní agentury pravděpodobně vynesl zaměstnanec firmy.
V souvislosti s tímto případem policisté vyhlásili celostátní pátrání po třiatřicetiletém Františku Procházkovi. Pachtel zatím policii uniká, potvrdila Radiožurnálu pražská policejní mluvčí Iva Knolová

František Procházka je přibližně 175 až 180 cm vysoké střední postavy, má hnědočerné rovné vlasy, které nosí ostříhané nakrátko. V poslední době nosil plnovous – bradku a knír, v současné době může být i oholen.
Podezřelý nosí dioptrické brýle, může však používat i dioptrické čočky.

Podezřelý muž je ozbrojen! Policisté žádají spoluobčany o poskytnutí jakýchkoliv informací o této osobě, zejména informace o současném možném místě pobytu přivítají na těchto telefonních číslech : 731 553 142, 974 826 421 (zde je k dispozici také záznamník), informace také převezmou policisté na lince tísňového volání 158.

Jako o nejvyšší částce, o kterou se lupiči při jednom zločinu obohatili, se dosud mluvilo o pět let starém přepadení auta bezpečnostní služby v Praze 6. Při takzvané loupeži století neznámí pachatelé v září 2002 uloupili 153 milionů korun. Policie pachatele nenašla a vyšetřování případu letos odložila.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.