Ukradl Oscara Frances McDormandové, obvinila policie chlapa. Sošku líbal a fotil si selfie . Myslíte, že by pomohlo použití fotopasti?

Ukradl Oscara Frances McDormandové, obvinila policie muže. Sošku líbal a fotil si selfie Americká policie zadržela muže, který údajně ukradl sošku Oscara herečce Francis McDormandové krátce po nedělním předáváním filmových cen v Los Angeles. Trofej jí patrně zmizela během večírku navazujícího na ceremoniál a zpět ji dostala nedlouho poté, uvedla agentura AP.

Policisté zadrželi sedmačtyřicetiletého Terryho Bryanta, který měl podle policejní mluvčí vstupenku na oscarovou after party. Podle AP se na facebooku objevilo živé video zachycující muže Bryantova vzhledu, jak líbá sošku během zmíněného večírku.

„Víte co? Nemůžu věřit, že jsem ho získal,“ pronesl na videu, načež si vyfotil několik selfies.

McDormandová, která v neděli dostala za hlavní ženský herecký výkon ve filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem již druhého Oscara své kariéry, sošku nepostrádala dlouho.

„Po krátkém odloučení se Frances šťastně shledala se svým Oscarem. Setkání oslavili dvojitým cheesburgerem,“ řekl agentáře AP Simon Halls, mediální agent McDormandové.

Bryant byl obviněn z krádeže a vzat do vazby s kaucí stanovenou na 20 000 dolarů (412 000 korun).

Myslíte, že kdyby na místě činu byla použita například fotopast, že by to pomohlo odhalit pachatele? A co třeba v následujícím příběhu?

V Beskydech budou počítat velké šelmy
V chráněné krajinné oblasti Beskydy dnes budou ochránci přírody spolu s dobrovolníky zjišťovat stav velkých šelem. Snaží se nejen shromáždit data o pohybu a výskytu těchto zvířat, ale také zajistit jejich ochranu před pytláky. Loňská akce potvrdila, že v oblasti žije přinejlepším šestnáct rysů, osm vlků a tři medvědi.

Zjistit počet šelem je velmi složité, protože šelmy se pohybují na velkém území. „Zjišťujeme to pomocí pozorovaných pobytových znaků. Jako jsou stopy, trus, stržená kořist. U medvěda například drápance na stromech,“ vysvětluje zooložka CHKO Beskydy Dana Bartošová.

Přímo zahlédnout šelmu se podaří jen velmi vzácně. Na mapování stavu šelem chodí pravidelně kolem šedesáti, sedmdesáti lidí. „Příští týden se pak budou sbírat všechna data, která účastníci získali. Budou muset poslat mapku s trasou, na který budou vyznačena místa pozorování a pošlou i fotodokumentaci, případně vzorky trusu,“ popisuje Bartošová.

Z příchozích dat se poté vyhodnotí, zda jsou údaje stejné jako v předešlém období a zda jsou lokality obsazené. Výsledky pak mají sloužit především ochraně přírody.

Stav šelem se podle Bartošové v posledních letech příliš nemění. „Na jedné lokalitě třeba rysů ubude, jinde se jich zase objeví víc,“ doplňuje zooložka.

Vybíráte fotopast? Recenze vám možná pomůže vybrat tu pravou. Přečtěte si naše recenze fotopastí.