Na veletrhu v Praze zcizili diamanty za půl milionu korun. Policie pátrá po podezřelé ženě . Možné využití foto pasti?

Puma v Horní Lipové zranila dítě. Majitel zooparku pochybení odmítá, posiluje ale zajištění výběhů Při návštěvě faunaparku v Horní Lipové na Jesenicku zaútočila puma skrze mříže na tříletou holčičku a podrápala ji. Dítě skončilo s mnohočetným zraněním v olomoucké fakultní nemocnici. Lékaři holčičce podle mluvčího nemocnice rány vyčistili a zašili.

Holčička už je zpátky doma. „My jsme rádi, že je v pořádku,“ oddechla si její matka Barbora Bártková. Za incident je podle ní zodpovědný majitel Faunaparku, zvíře měl mít lépe zajištěné: „Já si myslím, že tam bylo pochybení z jejich strany.“

Chovatel Petr Augustýn je ale přesvědčen, že bezpečnost návštěvníků nepodcenil. „V prvé řadě se řešil odvoz, pak jsem vzal otce a šel jsem se sem podívat. Vzhledem k tomu, že se jedná o malé dítě, nechci říkat, že zlobilo. Nevím, co se stalo. Musel být nějaký podnět k tomu, aby to zvíře zaútočilo,“ komentoval incident pro Český rozhlas Olomouc. 

Jiní svědci na místě nebyli. „Nikdo, byla tady jenom ta rodina,“ potvrzuje Augustýn. Je přesvědčen, že nikdo z personálu okno neotevřel. Není ale nijak zabezpečené.

„Teď to budeme řešit, všechno se zajistí, všechno se zamkne. Budeme instalovat kamery, abychom příště věděli, kdyby náhodou k něčemu došlo, kdo pochybil. Kontroly u nás provádí ‚veterina‘ a životní prostředí. Nemáme žádný záznam o tom, že bychom měli špatně zabezpečené výběhy,“ brání se majitel.

Páteční nehoda zaměstnává i jesenickou policii. Mnoho informací ale její mluvčí Tereza Neubauerová k případu nesdělila. „Policisté se tímto případem zabývají, prověřují, co se na místě stalo. Více informací zatím v tuto chvíli nemůžeme poskytnout,“ uvedla stručně.

Zda se bude rodina poraněné holčičky domáhat nějakého odškodnění, to zatím podle Barbory Bártkové neřešila. „Ještě se s manželem rozhodujeme, co budeme dál dělat. Upřímně řečeno nějaká kompenzace… Já jsem říkala – co si na nich vezmu? Já jsem ráda, že mi ta holka žije.“

Incident zasáhl celou rodinu, povzdechla si Barbora Bártková. Značné trauma zanechal podle ní i u starších dětí.

Pomocí zařízení, zvaného fotopast je možné efektivně sledovat divokou zvěř v přírodě. Kromě toho fotopast ale můžete využít i při odhalování kriminality. Myslíte, že by její použití pomohlo v následjícím příběhu?

Na veletrhu v Praze ukradli diamanty za půl milionu korun. Policie pátrá po podezřelé ženě
Policisté vyšetřují v pražských Letňanech krádež diamantů. Z veletrhu drahých kamenů a minerálů tam zmizelo několik desítek kusů diamantů v hodnotě přes půl milionu korun. Momentálně pátrají po ženě ve věku kolem 35 let.

„Došlo ke krádeži několika desítek kusů diamantů v hodnotě přesahující přibližně půl milionu korun,“ potvrdil Radiožurnálu mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

„V souvislosti s touto krádeží kriminalisté pátrají po ženě střední 165 centimetrů vysoké postavy, ve věku kolem 35 let, která má černé vlasy schované pod rybářským kloboučkem kávové barvy,“ popisuje mluvčí pražských polistů.

„Určitým markantem může být vertikální tetování, které má žena na zádech v oblasti krku a páteře,“ dodává.

Kriminalisté ze záznamu z průmyslové kamery zjistili, jak přibližně žena vypadá, ale i to, že se u stánku s diamanty zastavila hned dvakrát. Poprvé si stáhla plato se vzácnými kameny ke kraji pultu, při druhé si ho pak už odnesla s sebou.

Policie žádá občany o pomoc. V případě, že máte jakékoli informace související s případem, volejte na tísňovou linku 158.

Chcete si přečíst recenze na fotopast? Podívejte se do sekce recenze fotopastí.

Nejdůležitější informace z článku

Faunapark Horní Lipová Krádež diamantů v Praze
Majitel odmítá zodpovědnost za útok pumy na dítě Krádež diamantů v hodnotě přes půl milionu korun
Majitel posiluje zabezpečení výběhů včetně instalace kamer Podezřelá žena ve věku kolem 35 let, s černými vlasy a vertikálním tetováním
Policie vyšetřuje a pátrá po ženě na základě záznamu z průmyslové kamery
Fotopast může pomoci sledovat divokou zvěř i odhalovat kriminalitu